پارک مینیاتوری تبریز که توسط شهرداری در سال 1390 ساخته شده و در خیابان گلکار ،انتهای پارک آنالار و آتالار بنا شده است که نام دیگر آن مینیاتبریز می باشد.در این پارک امکانی برای بازدیدکنندگان فراهم شده که علاوه بر گذراندن اوقاتی خوش در فضای سبز  ،از جاذبه های منحصر به فرد شهر تبریز در اندازه ای کوچک تر از واقعیت دیدن کنند. آثار تاریخی و دیدنی شهرزیبای تبریز که به صورت مینیاتوری و ماکت ساخته شده اند ، شامل عمارت ائل گلی ، کاخ شهرداری ، ارک علیشاه ، مقبره الشعرا ، برج خلعت پوشان ، مسجد کبود ، برج یانقین ، کلیسای مریم مقدس ، ساختمان بانک ملی ، ساختمان ایستگاه راه آهن ، پل کابلی و کاخ استانداری بوده است.

 

پارک مینیاتوریمقبره الشعرا (آرامگاه شهریار)

پارک مینیاتوری تبریز در کنار معرفی آثار تاریخی به مسافرین و مخاطبان،به یک مکان گردشگری و تفریحی برای شهروندان هم تبدیل شده است؛و شاید دلیل ،این بوده که مینیاتبریز اولین پارک موضوعی شهر تبریز می باشد.

 

پارک مینیاتوریپارک ائل گلی 

شایان به ذکر است که یکی از وظایف خطیر و حائز اهمیت انسان ها در سراسر دنیا،شناساندن میراث گذشتگان ما به نسل های امروز و فردا می باشد؛پس برای رسیدن به این هدف تفکرات نوین و نیرویی راسخ نیازمند است.ماکت پارک ها نمونه ای از همین فکر نو و نیروی باپشتکار هستند.

 

پارک مینیاتوریساختمان ساعت

نمونه ها و ماکت های ساخته شده که در پارک مینیاتوری وجود دارند،میتوان گفت عینا شبیه به نمونه های واقعی هستند که فقط سایز آن ها کوچک شده!!!و برای کسانی که فرصت کافی برای بازدید از تمام اماکن تاریخی و دیدنی شهر زیبای تبریز را ندارند،پارک مینیاتوری میتواندنمونه ی کامل و جامعی از تمام این اماکن باشد،که میتواند ذهن کنجکاو ،ماجراجوی و مشوش بازدید کننده را التیام ببخشد.

 

پارک مینیاتوریارک علیشاه تبریز

پارک مینیاتوری داری فضای سبزی گلکاری شده و بسیار جذاب بوده،که با هوایی مطبوع و تمیز میتواند پذیرای گردش خانوادگی شما در یک روز دل انگیز آفتابی باشد.

نکته ای جالب پارک مینیاتوری این است که در قسمت انتهایی آن بخشی جدا شده که محل نگهداری از کره اسب های فانتزی و مینیاتوری زیبا  است.

 

پارک مینیاتوری

 

برای آشنایی بیشتر با تبریز کلیک کنید

 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *