پارک باغلارباغی تبریز که یک مکان تفریحی و شهربازی بوده،یکی از پارک های  زیبا و مهم این شهر است که در اوایل دهه هفتاد احداث شده .مکان دقیق این پارک ،بلوار استاد شهریار و در ضلع شمالی ورودی کوی ولی‌عصر ،جنب «پارک ولی‌عصر» می باشد.در های ورودی پارک باغلارباغی در ساعات 16-24 همه روزه به روی عموم مردم باز است.

 
پارک باغلارباغی
 
مساحت این مجموعه ی تفریحی 20 هکتار بوده که در سال 72 شمسی،در زمینی که در مجاورت بلوار استاد شهریار قرار داشت،توسط شهردار وقت تبریز جناب مهندس درویش زاده استارت خورد و در سال 73 شمسی در مراسمی با شکوه در حضور مسئولین افتتاح گردید.برای احداث این پارک مبلغی بالغ بر 10 میلیارد ریال هزینه شده است.با وجود اینکه سالهای متعددی که از ساخت پارک باغلارباغی میگذرد،اما بازهم یکی از بزرگترین مجموعه های تفریحی و گردشگری ایران محسوب می شود.
 
پارک باغلارباغی
 
سالها قبل ازاحداث و راه‌اندازی پارک باغلارباغی و مجموعه تفریحی آن ، تمامی زمین‌های این محل شامل باغ های بهم پیوسته ی منطقه گلکار و چلبی تبریز بودند، باغات وسیع با درختان  انبوه و میوه های متنوع و بسیار،مخصوصا میوه ی زردآلو.که در نهایت، اوایل سال 1370شمسی مجتمعی خدماتی تفریحی ،به نام باغلارباغی در میان این باغ های انبوه و زیبای تبریز،که در شرق قرار داشت؛ بنا شد.
 
پارک باغلارباغی
 
شهربازی پارک باغلارباغی، امکانات تفریحی و وسایلی هیجان انگیز برای افرادی که دنبال آدرنالین هستند دارد که عبارتند از : «کشتی صبا»، «قطار»، «آبشار»، «کلبه وحشت»، «کلبه شادی»، «رنجر»، «دوچرخه هوایی» و… .این پارک بزرگ‌ترین شهربازی تبریز و شمال‌غرب کشور نام دارد.
پارک باغلارباغی دارای باغ وحشی جذاب بوده که وظیفه ی نگه داری از حیوانات متنوع و زیبایی را به عهده دارند.اما متاسفانه شرایط نگهداری از این حیوانات جالب نبوده و امید است این شرایط را بهبود ببخشند.همچنین در این پارک رستوران و تالار پذیرایی بزرگی قرار دارد که همه روزه پذیرای میهمانان و شهروندان عزیز می باشند.بوفه ها هم دیگر امکانات این مکان هستند. و در نهایت آبنمای زیبایی که نمای بسیار جالب ، زیبا و متنوعی به این پارک بخشیده که با وجود تخریب، بازهم دلنشین می باشد.
 
پارک باغلارباغی
 
 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz

دسته بندی شده در:            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *