معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

شهر تبریز یکی از شهر هایی که با طبیعت زیبا و جنگل های ارسباران را در خود جای داده است . تبریز یکی از سومین شهر های بزرگ ایران می باشد و جدا از بناهای تاریخی و موزه ها، طبیعت سرسبزی نیز به خصوص در بهار و تابستان دارد. یعنی فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست . اگر به تبریز سفر کرده اید و این مسافرت کوتاه می باشد سایت تبریز تور بهترین مکان های دیدنی شهر تبریز را به شما ارائه می کند این مکان شامل جاذبه های گردشگری می باشد که در اولویت بازدید می باشد .

 

بازار تبریز

بازار تبریز یکی از جاهای دیدنی تبریز که قدم زدن در آن سفری به دل تاریخ می باشد بازاری که بزرگترین بازار سر پوشیده جهان که پر از حجره ها , سراها و تیمچه های زیادی دارد . بازار شیشه گران , بلور فروشان و کفش دوزان از جمله جاهای دیدنی بازار تبریز می باشد که دیدنشان خالی از لطف نیست اگر به بازرا تبریز رفتید از تیمچه مظفریه که با سقف بلند و پنجره های کوچک و بزرگ رنگی قشنگ ترین قسمت های از بازار می باشد که می توانید دیدن کنید .

آدرس بازار تبریز : خیابان جمهوری
 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

موزه قاجار

یکی از زیباترین و قشنگ ترین موزه های تبریز موزه قاجار می باشد که پیش از این خانه امیر نظام گروسی , از رجال سیاسی دوره ناصرالدین شاه می باشد که با عمارتی زیبا و حیاطی پر از گل می باشد که سفری به دوره قاجار می باشد تالار دیگر مختص به ظرف و ظروف , تالاری برای کاشی های رنگارنگ , تالاری برای تفنگ و اسلحه و تالاری برای ساز موجود می باشد که می توانید از این آثار دیدن نمایید . موزه قاجار در یکی از محله های قدیمی ششگلان می باشد خیابانی که می توان خانه های قدیمی زیادی در آن پیدا کرد . مقبرالشعرا که مدفن بیش از 400 هزار شاعر نامدار ایرانی از جمله شهریار , قطارن , اسدی و طوسی در این خیابان قرار گرفته است .

آدرس موزه قاجار : سمت راست خیابان ثقه الاسلام، در خیابان فرعی شهریار و در کنار بیمارستان کودکان
 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

باغ ائل گلی

نمی توان به شهر تبریز سفر کرد و از باغ ائل گلی یا استخر شاه بازدید نکرد . ائل گلی یکی از شلوغ ترین و پر طرفدارترین جاهای گردشگری شهر تبریز می باشد که در شب مسافران و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است . این باغ در حقیقت کاخی است که در وسط استخری بزرگ قرار گرفته و به صورت جزیره درآمده است . ساخت اولین استخر مربوط به زمان آقا قویونلوها بر میگردد و در دوره های بعدی به تدریج تکمیل و به شکل باصفای امروز در آمده است.

آدرس باغ ائل گلی : جنوب شرقی شهر قرار گرفته و ۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله
 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

خانه مشروطه

اگر می خواهید بدانید محل قرار گیری سران مشروطه در کجا قرار گرفته است حتما از این مکان تاریخی دیدن فرمایید . خانه قاجار یکی از برجسته ترین چهره های مشروطه از جمله ستارخان , باقر خان , ثقته السلام تبریزی و حاجی میرزا آقا فرشی در آن جمع شده اند که این محل محل نگهداری اسناد دوره مشروطه می باشد خانه ای سنگ , آجر و خشت و پر از آیینه کاری و گچ بری می باشد .

آدرس خانه مشروطه : استه کوچه در غرب بازار تبریز و روبروی مسجد جامع
 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

مسجد کبود

شهر تبریز دارای مساجد دیدنی زیادی می باشد که مسجد کبود یکی از دیدنی ترین مساجد این شهر می باشد مسجدی که به خاطر کاشی های فیروزه ای رنگش به فیروزه اسلام مشهور می باشد . مسجد کبود تنها مسجدی است که از زمان قره قویونلو ها باقی مانده است . زیبایی این مسجد آنقدر زیاد می باشد که بعد از گذشت قرن ها صدماتی که به این مسجد وارد شده باز هم هر انسان صاحب ذوق را متحیر و مبهوت می سازد . بارزترین ویژگی مسجد کبود و شهرت زیادش بخاطر کاشی کاری معرق و تلفیق آجر و کاشی و اجرای نقوش پر کار که در هم داخل و بیرون این مسجد دیده می شود مشهور می باشد .

آدرس مسجد کبود : خیابان امام خمینی، روبروی کوچه صدر
 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

تله کابین کوه عون ابن علی

اگر در مسافرت به تبریز خواستید یک روز پر هیجان داشته باشید پیشنهاد سایت تبریز تور تله کابین کوه عون ابن علی می باشد تله کابینی که بعد از تکمیل فاز دو و فاز سه به یکی از طولانی ترین تله کابین های کشور تبدیل شده است و گردشگران می توانند با سوار به فاز یک تله کابین عون ابن علی از بین کوه های عینالی گذشت و طبیعت کوهستانی را مشاهده نمود و از دیگر جاذبه های اطرافش می توان به منطقه پرورش شتر مرغ و آبشار مصنوعی اشاره کرد . بر فراز کوه عون بن علی بقعه‌ای منسوب به دو تن از فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های عون بن علی و زید بن علی واقع شده.

آدرس تله کابین کوه عون ابن علی : شمال شهر تبریز 

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

موزه شهرداری

موزه شهرداری یکی از مکان های دیدنی شهر تبریز که هم می توان اطراف آن نشست و هم از موزه آن دیدن کرد که در میدان ساعت قرار دارد . میدان ساعت یا میدان شهرداری در مقابل کاخ شهرداری تبریز معروف به میدان ساعت واقع شده است . تبریزی ها به میدان ساعت ساعات غاباغی یا جلوی ساعت می گویند . نقشه ساختمان شهرداری شبیه طرح عقابی در حال پرواز می باشد و شبیه ساختمان های آلمان قبل از جنگ جهانی دوم می باشد . یدار از کاخ شهرداری که شهردار و شورای شهر ساکن برخی اتاق‌هایش هستند، آزاد است. در کنار این ساختمان موزه آتش نشانی قرار گرفته.

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز

 برای اطلاع از تور های داخلی تور تبریز با آژانس هواپیمایی به پرواز تماس حاصل فرمایید .

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz