سفر به تفلیس گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از شهر های که پر از آثار باستانی و زندگی شهری مدرن می باشد . کشور گرجستان از نظر معماری و موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در دره های سرسبز و زیبا همه این خصوصیت ها دست به دست هم داده است تا تفلیس به عنوان یکی از بهترین مکان های گردشگری به حساب برسد در این شهر بهترین کافه ها و رستوران‌ها با لذیذترین غذاها و نوشیدنی‌ها از مهمانان پذیرایی می‌کنند. از نظر اماکن اقامتی هم در تفلیس هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

بهترین زمان برای سفر به تفلیس

بهترین زمان برای مسافرت به تفلیس گرجستان اگر بخواهید هم از گرمای تابستان و سرمای زمستان را تجربه کنید ماه مه , ژوئن و سپتامپر است . نواحی کم‌ ارتفاع در اطراف تفلیس در اواسط تابستان گرم هستند و نواحی کوهستانی خنک‌ تر و خشک‌ تر می باشد .

 

هزینه‌ی غذا

 گرجستان به خاطر غذاهای لذیذش شهرت دارد. در این شهر انتخاب‌های زیادی برای غذا خوردن دارید. هم رستوران‌های کوچک و بزرگ با قیمت‌های مختلف و هم غذاخوری‌های خیابانی که معمولا غذاهای ارزان‌تری دارند. غذا و نوشیدنی در تفلیس در مجموع قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد و یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر شما، امتحان کردن طعم متفاوت و فراموش نشدنی آنها است. با پرداخت ۱۹ لاری  (۲۲ هزار تومان) می‌توانید در رستوران‌های معمولی برای وعده‌ی ناهار غذا بخورید. فست فودها مثل مک دونالد در حدود ۱۱ لاری (۱۵ هزار تومان) هزینه دارند.

هزینه‌ی اماکن اقامتی

پیدا کردن جایی برای اقامت در تفلیس بسیار راحت است. با قیمت‌های مختلف می‌توانید یک اقامتگاه مناسب در این شهر پیدا کنید. استفاده از سرویس AirBnB برای کرایه‌ی آپارتمان و اتاق اشتراکی در این کشور رواج دارد. اقامت در هاستل‌های خوب با صبحانه رایگان، شبی ۷۰ لاری (۹۴ هزار تومان) هزینه دارد. با پرداخت شبی ۴۰۰ لاری (۵۳۰ هزار تومان) می‌توانید در هتل‌های خوب اقامت کنید. هزینه‌ی اقامت در هتل‌های معمولی از ۱۰۰ لاری (۱۳۴ هزار تومان) شروع می‌شود.

حمل و نقل عمومی

برای رفت و آمد بین شهرها، می‌توانید از قطار و مینی‌بوس‌هایی تحت عنوان marshrutka استفاده کنید. برای کاهش هزینه‌های خود در صورتی که گروهی سفر می‌کنید، می‌توانید وسایل حمل و نقل اختصاصی کرایه کنید. هزینه‌ی مینی‌بوس‌ها برای سفرهای بین شهری بین ۱۰ تا ۲۵ لاری (۱۳ هزار تا ۳۳ هزار تومان) و برای سفرهای داخل شهری کمتر از  ۷ لاری (۹ هزار تومان) است.

 

جاذبه های گردشگری

قلعه‌ی ناریکالا (Narikala)

این قلعه فاصله ی کمی تا کلیسای Metekhi دارد . و با استفاده از تله کابین می توانید به این مکان دسترسی داشته باشید که این قلعه بر فراز آن قرار گرفته است نام این قلعه به نام کوچک است . این قلعه برای اولین بار در قرن چهارم ساخته شده و در طول تاریخ بارها ویران و بازسازی شده است. آخرین ویرانی این قلعه در سال ۱۸۲۷ اتقفاق افتاد زمانی که باروت نگهداری شده در این قلعه، منفجر شد.

 

یادبود کارتلیس ددا (Kartlis Deda)

این یاد بود که به نام مادر گرجستان هم شناخته شده است در نزدیکی قلعه و بر فراز تپه‌ای قرار گرفته است. این تندیس، نمادی از شهر تفلیس است و با آلومینیوم ساخته شده است و پوشش سنتی گرجستان را به تن دارد. او یک جام در دست چپ و شمشیری در دست راست دارد. ساخت این مجسمه در سال ۱۹۵۸ و به مناسبت ۱۵۰۰ سالگی شهر تفلیس، توسط یک مجسمه‌ساز گرجی به نام الگوجا آماشوکلی انجام شده است. این مجسمه ۲۰ متر طول دارد.

 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz