جاذبه های گردشگری وان

شهر وان در شرق ترکیه در ساحل شرقی دریاچه وان و نیز در ضلع شرقی قلعه تاریخی وان و مرکز استان وان می‌ باشد . شهر وان یکی از شهر های تاریخی و زیبای شهر ترکیه می باشد که جمعیتی حدود 400 هزار نفر را در خود جای داده است . مردم این شهر به زبان کردی کرمانجی سخن می گویند . شهر وان به علت قرار گرفتن در کنار دریاچه ی وان آب هوای معتدل دارد . نزدیک ترین مسیر برای رفت به شهر وان از ایران تبریز و استفاده از مرز رازی می باشد . راه های مرتبط به وان سه مرز موجود میان ایران و ترکیه که عبارت است از (مرز بازرگان – گوربلاغ , مرز رازی – کاپیکوی و مرز سرو – اسندره) که با توجه به اتوبوس های موجود در شهر تبریز و ارومیه می توانید وارد خاک ترکیه شوید . اتوبوس هایی که برای رفتن به شهر ترکیه از مرز بازرگان عبور می کنند به علت اینکه مرز بازرگان یک مرز ترانزیتی می باشد در تمام شبانه روز فعال می باشد . فاصله شهر وان از مرز رازی 318 و از مرز سرو 298 کیلومتر می باشد .
 

جاذبه های گردشگری وان

مردم شهر وان ترکیه بسیار خونگرم بوده و با توریست ها و مخصوصاً ایرانیان به زودی ارتباط برقرار می کنند و همین که متوجه ایرانی بودن شما می شوند، سعی می کنند به فارسی صحبت کنند و اکثراً قیمت اجناس را علاوه بر لیر ترکیه به ریال هم به مشتری اعلام می کنند! به علت رفت و آمد زیاد توریست ها، خرید و فروش؛ مخصوصاً در زمینه پوشاک از رونق خاصی برخوردار است و فروشگاههای بسیار بزرگ و چندین طبقه انواع و اقسام اجناس و برندهای مختلف ترک و اروپایی عرضه می کنند .

در سفر به شهر وان می توان از غذا های سنتی این شهر که نظیر لاه معجون , پیده و انواع دونرکباب ها که هم کیفیت بسیار خوب و هم قیمت بسیار خوبی دارد .
 

جاذبه های گردشگری وان

از تفریحات تور وان ترکیه که چشم انداز بسیار زیبایی دارد ، دریاچه وان است . شاید برایتان این سوال پیش آمده که دریاچه وان کجاست : دریاچه وان در غرب شهر وان در ترکیه قرار دارد. در بخش شمال غربی این دریاچه، که از دیدنی های ترکیه است ، کوه سبحان به ارتفاع ۴۰۵۸ متر و در قسمت جنوبی آن، کوههای اختیار شهاب  قرار گرفته‌اند.
 

جاذبه های گردشگری وان

گربه وان  نژادی از گربه است که بیشتر در شهر وان در ترکیه دیده می‌شود. نژاد گربه وان سفید و پشمالو با یک چشم زرد و چشم دیگر آبی است.این نوع گربه باعث شهرت جهانی این شهر شده است.عمده شهرت جهانی این شهر بدلیل وجود گربه‌های سفید پشمالویی با یک چشم آبی ودیگری زردرنگ است که به وان کدیسی مشهوراند.
 

جاذبه های گردشگری وان

یکی دیگر از مهم ترین دیدنی های شهر وان ترکیه ،  کلیسای آختامار وان است که کلیسایی است در فاصله ۴۱ کیلومتری جنوب غربی شهر وان بر روی جزیره آختامار.این کلیسا با معماری کشیش مانوئل و به دستور گاغیک اول و پادشاه واسپورکان مابین سال‌های ۹۱۵ تا۹۲۱ میلادی ساخته شده‌است.از جاذبه های گردشگری وان می توان به این کلیسا اشاره کرد .
 

جاذبه های گردشگری وان

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz