جاذبه های گردشگری باتومی

باتومی شهری ساحلی واقع در گرجستان می باشد که یکی از مناطق محبوب برای مردم محلی و همچنین گردشگران در فصل تابستان می باشد . باتومی به غیر از دریای سیاه تفریحگاه جالب توجه و سرگرم کننده ای دارد . 

 

بلوار باتومی

بلوار باتومی نمادی از شهرستان باتومی گرجستان می باشد . این بلوار در سال 1881 آغاز شده است و در گذر زمان تغیرات زیادی بر روی این بلوار اعمال شده است . در حال حاظر طول این بلوار 7 کیلومتر است که می توان با دوچرخه سواری و قدم زدن از دریای سیاه لذت برد . در سراسر بلوار پر از کافه ها باشگاه ها و خانه های ییلاقی که مکان مناسبی برای گردشگران می باشد . 

 

باغ گیاه شناسی باتومی 

باغ گیاه شناسی در 9 کیلومتری شهر باتومی قرار دارد . باغ گیاه شناسی یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در اتحادیه جماهیر شوروی به حساب می آید  . این باغ شامل 8 بخش طبقه بندی شده دارای دکوراسیون گل گیاه طبقه بندی شده تشکیل شده از گلهای استوایی، شرق آسیایی، نیوزیلندی، آمریکای جنوبی،هیمالیایی، مکزیکی، استرالیایی و دریای دیترانه… که این مجموعه متشکل از 2037 واحد طبقه بندی گیاهان می باشد .

 

 آبشار MAHUNTSETI 

این آبشار باور نکردنی واقع در شهر "کدا" نزدیک به باتومی است. این آبشار زیبا که بیش از 50 متر ارتفاع دارد سرشار از مناظر بی نظیر و مکان های چشم نواز است که علاوه بر جذب گردشگران متعدد جای مناسبی برای پیک نیک نیز به حساب می آید.

 

پارک آبی باتومی گرجستان

پارک آبی باتومی که در چند کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و 30 کیلومتر از دریا فاصله دارد که دارای اینترنت و پارکینگ می باشد . آکوا پارک تنها پارک آبی شهر باتومی می باشد که برای تفریح خانوادگی مناسب می باشد این پارک آبی خانوادگی دارای 2 استخر و یک استخر کودک می باشد که در بلوار جدید شهر و در ساحل دریای سیاه قرار دارد که هزینه ورودی به پارک آبی 40 لاری یعنی 64 هزرا تومان می باشد و ساعت بازدید از این مجموعه 9 تا 20 می باشد

 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz