جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

شهر ارزروم یکی از شهر های ترکیه می باشد معنی شهر ارزروم به زبان فارسی شهر رومیان تعبیر می شود . در این شهر حدود 367000 نفر سکونت دارند و این شهر در مسیر های شهرهای آنکارا و استانبول قرار دارد و جزو یکی از بهترین شهر های ترکیه به حساب می آید و از نظر آب هوایی شهر ارزروم متوسط دما 11 درجه در زمستان بوده و در تابستان هوایی معتدل دارد . اگر روزی به جز شهر های استانبول و آنکارا شهر دیگری را برای سفر خود انتخاب کنید سایت تبریز تور شهر ارزروم را برای شما پیشنهاد می کند و به همین خاطر سایت تبریز تور به منظور اطلاع از جاذبه های گردشگری این شهر را برای شما گردآوری کرده است .

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

مدرسه منار دوقلو

این مدرسه یکی از آثار تاریخی شهر ارزروم می باشد که در زمان سلجوقیان می باشد . سال ساخت این مدرسه به قبل از سال 1265 بر میگردد . نام این مدرسه با توجه به دو مناره ای که در معماری این بنا بکار گرفته شده است انتخاب شده است . با توجه به کتیبه ای که در این بنا وجود دارد دستور ساخت آن توسط خدابنده خاتون دختر Seljuq Sultan Kayqubad داده شده است . اگر به شهر ارزروم مسافرت کردید حتما از این بنای تاریخی که کاشی کاری ها , مناره های این ساختمان هر کسی را جذب می کند بازدید نمایید .

آدرس : Rabia Ana Mahallesi, Cumhuriyet Cad., 25030 Merkez/Yakutiye/Erzurum, Turkey

ساعت بازدید : 8 صبح الی 6 بعد از ظهر 

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

موزه خانه آتاتورک 

یکی از مهمترین شخصیت های کشور ترکیه آتاتورک می باشد در نتیجه در بیشتر کشورها بنا و یاد بودی از این قهرمان ملی وجود دارد تا تمام گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند با وی آشنا شوند موزه ای در شهر ارزروم در شهر ارزروم قرار دارد که ساختمان وجود در آن توسط یکی از اعیان های شهر ارزروم بعنوان مهمان سرا ساخته شده بود در 9 جولای سال 1919 مصطفی کمال پاشا به همراه دوستان آتاتورک در آنجا اقامت کردند وتا تاریخ 29 آگوست 1919 در آنجا ماندند تا تصمیمات مهمی بگیرند بنابراین ساختمان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است که بعد ها به عنوان موزه آتاتورک در این شهر مشهور شد .

آدرس : Yukarı Mumcu Mh., 25200 Yakutiye/Erzurum, Turkey

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

مدرسه یاقوتیه 

مدرسه ای قدیمی در شهر ارزروم وجود دارد که قدمت آن به قرن 14 می گردد که این مدرسه به دستور یکی از فرمانداران محلی ایل خان به نام جهان الدین خواجه یاقوت ساخته شد . هدف از ساخت این مدرسه تعلیم و تربیت اسلامی بوده است . مدرسه یاقوتیه در این زمان به عنوان موزه استفاده می شود و سالانه گردشگران متعددی که به ترکیه ارزروم سفر می کنند از این مدرسه بازدید می کنند

آدرس : Lalapaşa Mahallesi, 25200 Yakutiye/Erzurum, Turkey

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

سه مقبره 

سه آرامگاه تقریبا کوچکی که در شهر ارزروم وجود دارد از میان این سه بنای تاریخی دو مورد از این بنا ها دارای 12 وجه می باشد و در قرن 14 ساخته شده اند همچنین بنای سوم در قرن یازدهم ساخته شده اند و درارای هشت وجه می باشد هر سه بنای تاریخی دارای ظاهری مخروطی شکل می باشد .

آدرس : Sultanmelik Mh., 25100 Yakutiye/Erzurum, Turkey

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

کوه های پالان دوکن (PalanDoken)

کوه های پالان دوکن در شهر ارزروم واقع شده اند که ارتفاعی حدود 3.271 متر می باشد فاصله ی کوه های پالان دوکن از شهر ارزروم حدود 10 کیلومتر می باشد . در کوه های پالان دوکن شرایط مناسب برای کوه نوردی و همچنین گذراندن اوقات فراغت برای گردشگران فراهم شده است . این کوه ها در فصل زمستان پوشیده از برف می شوند و کسانی که علاقه مند به ورزش اسکی می باشد در فصل زمستان از این کوه ها برای اسکی استفاده می کنند .

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

قلعه ارزروم

این قلعه در مرکز شهر ارزروم قرار دارد . در زمان قدیم شهر ارزروم مرتب مورد حمله آشوریان , ساسانیان , ایرانیان و رومی ها قرار می گرفت . بخاطر این حمله ها در سال 415 میلادی به دستور امپراتور دوم ساخته شده است . هم اکنون این قلعه در شهر ارزروم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه مورد استفاده قرار گرفته است .

آدرس : Camiikebir Mh., 25200 Yakutiye/Erzurum, Turkey

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

کاروانسرای رستم پاشا (Tashan)

این کاروان سرا در سال 1561 به دستور رستم پاشا وزیر دولت سلیمان در شهر ارزروم ترکیه ساخته شده است . این بنا یکی از بناهای باشکوه دولت عثمانی به شمار می رود . مسافران زیادی در بین سفر های خودشان از این کاروانسرا به استراحت پرداخته اند . کتیبه ای که در سر این بنا نوشته شده است گویای این است که به این بنای تاریخی رباط میگفتند . رباط بناهایی بود که برای محافظت از مرزهای هر کشور ساخته می شد . از این کاروانسرا ها علاوه بر استراحت به محافظت از مرز بوم کشور ترکیه می پرداختند .

آدرس : Mirza Mehmet Mh., 25200 Yakutiye/Erzurum, Turkey

جاذبه های گردشگری ارزروم ترکیه

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz