تور زمینی وان ترکیه

شهر وان در شرق ترکیه در ساحل شرقی دریاچه وان قرار دارد شهر وان ترکیه یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ترکیه است مردم این شهر به زبان کردی کرمانجی سخن می گویند گردشگران این شهر را افراد فرهنگی تجاری تشکیل می دهد.

سفر به شهر وان ترکیه یک مسافرت ایده آل 3 4 روزه می باشد به علت قرار گیری این شهر در کنار دریاچه وان آب هوای آن بسیار معتدل است

برای مسافرت به وان از تهران میبایست از شهرهای قزوین، زنجان ، تبریز عبور کرده و سپس با توجه به انتخاب یکی از ‏سه مرز خروجی زمینی بازرگان ، رازی ، سرو میبایست به سمت شهرهای ماکو ، خوی ، ارومیه ادامه مسیر بدهیم . ‏فاصله شهر ارومیه تا وان حدود 290 کیلومتر و 4 ساعت می باشد.‏

تور زمینی وان

غذای های تور وان

یکی از جاذبه ای کشور ترکیه (وان) به ویژه غذای آن است بطوریکه وقتی در خیابان های وان قدم میزنید از هر 4 5 مغازه یک رستوران وجود دارد مشهور ترین غذاهایی که در این رستورانها به مسافران عرضه میگردد کباب آدانا , کباب مولانا , اسکندر کبابی , پاتلیجان کبابی , پیده , کوفته , چوب شیش و دونر که برای مسافران ایرانی توصیه میشود .

تور زمینی وان

پاتلیجان کبابی

خرید از بازار شهر وان

بازار شهر وان از دو از دو خیابان به نام های کاظم کارابکر و خیابان جمهوریت تشکیل شده است که سراسر این خیابان ها پر از فروشگاه ها و مغازه های مارک دار با مارک های خارجی و ترکی LC WIKIKI , MAVI , DEFACTO , ‎CLOZIONE , VIAR , DERI , ADIDAS , NIKE , KINITEX , FLO  و دیگر مارک ها می باشد و در این منطقه هایپر مارکت های بزرگ وجود دارد . بهترین سوغات شهر وان پنیر و عسل آن است .

تور زمینی وان

کلیسای آختامار 

جزیره آختامار جزیره ای است در شهر وان کلیسای آختمار در 41 کیلومتری جنوب غربی شهر وان است که در جزیره آخنمار قرار گرفته است این ‏کلیسا با معماری کشیش مانوئل و به دستور گاغیک اول و پادشاه واسپورکان مابین سال‌ های ‏‏۹۱۵ تا۹۲۱ میلادی ساخته شده‌ .

کلیسای آختامار

برای مشاهده پکیج تور وان با آژانس به پرواز تماس حاصل فرمایید .

برای مشاهده هتل های وان کلیک کنید .

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz