تور دهلی هندوستان

3 شب دهلی + 2 شب آگرا+2 شب جیپور

اعتبار تا تاریخ 19 اسفند

تور دهلی | آگرا | جیپور |

تور دهلی هندوستان

منار قطب

قطب منار به انگلیسی (qutub minar) مناره ای است در داخل دهلی پایتخت هندوستان که بلندترین بنای آجری دنیاست . این مناره از سنگ های سرخ و مرمر ساخته شده است . منار قطب یکی از آثار ثبت شده جهانی می باشد این اثر یادگاری از مناره های شهری و مذهبی می باشد این منار به تقلید از منار جام افغانستان ساخته شده این منار به 5 طبقه تقسیم شده است که فاصله هر دو طبقه ایوان مدوری به صورت کمربندی ساخته شده است هر طبقه کتیبه هایی از آیات قران و اسامی قطب‌الدین ایبک، محمد بن سام و دیگر پادشاهان و امرا را شامل می‌شود.

 

قلعه آگرا

قلعه ی آگرا قلعه ای تاریخی در کشور هند است که به قلعه ی سرخ هم معروف است قلعه آگرا توسط مغول ها ساخته شده است بنای اصلی این قلعه به قرن 11 میلادی باز می گردد پیش از آن تنها قلعه آجری بود که توسط راجل بادل ساخته شده بود قلعه آگرا از نظر تاریخ معماری مورد توجه است داخل این قلعه با طراحی زیبای بنگالی و گوجراتی ساخته شده است . از نظر اهمیت، هم سطح بنای باشکوه تاج محل در این کشور است. آگرا یکی از دیدنی های زیبای کشور اعجاب انگیز هند است، که رفتن به این کشور بدون بازدید از آن ناقص است.

 

تاج محل

تاج محل یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های شهر آگرا هندوستان است . تاج محل یکی از عجایب هفتگانه ی جدید جهان محسوب می شود این بنا به دستور شاه در سال 1356 آغاز شده است که بعد از 22 سال این بنا تکمیل شده است . برای ساختن این بنا 22 هزار کارگر سنگ تراش و جواهر ساز به کار گرفته شده است . بر روی دیوار های تاریخی این بنا آیات از کتاب قران توسط استاد عیسی معمار بزرگ ایرانی نوشته شده است .

 

 

قصر دریاچه

قصر دریاچه واقع در دریاچه‌ی پیچولا در شهر اودایپور به عنوان قصر سلطنتی تابستانی در قرن ۱۸ ساخته شد. این قصر به یک هتل ۵ ستارهتبدیل شده است که تحت نام "مناطق تفریحی و قصرهای راج" فعالیت می‌کند. هتل قصر دریاچه دارای قایقی است که مهمانان را از یک اسکله در قصر شهری واقع در ساحل شرقی پیچولا به هتل منتقل می‌کند. این قصر در سال ۱۹۸۳ و با فیلمبرداری فیلم جیمزباند در آن به شهرت رسید.

برای اطلاع از تور دهلی آگرا جیپور با آژانس هواپیمایی به پرواز تماس حاصل فرمایید .

 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz 

 

 

 

دسته بندی شده در: