تبریز 2018 چگونه شهری خواهد شد ؟

تبریز به عنوان شهر اولین ها چگونه می خواهد خود را به عنوان << جهان شهر و شهر نمونه اول گردشگری اسلامی >> در انواع حوزه های مختلف مطرح سازد . تبریز در تصمیمی تاریخی از سوی همکاران اسلامی به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده است .

 

تبریز 2018
برخی از آمادگی های لازم مربوط به خود مردم است البته با توجه به گردشگرپذیر بودن شهر تبریز مردمان این شهر خود را کاملا آماده به رویداد 2018 می دانند . مهم ترین شاخصه ها برای این رویداد در شهر تبریز گردشگرپذیر و نوع رفتار با توریست ها و راهنمایی کردن آنها می باشد .

تبریز 2018

بخش دیگری از امکانات برای آماده سازی شهر تبریز به دستگاه های دولتی و خصوصی و مدیریت شهر باز میگردد . پیشنهاد هایی مثل تاسیس رادیو گردشگری , توسعه ارتباطات بیسیم , زیباسازی محیط های شهر و تامین اماکن و هتل برای میزبانی از مسافران که از ضرورت  ها به شمار می روند همگی در حال بررسی و انجام است .

تبریز 2018

این فرصت بدست آمده برای شهر تبریز هم می تواند جنبه فرهنگی , سیاسی داشته باشد و هم جنبه اقتصادی اگر مسئولین بتواند از این فرصت بهترین استفاده را بکنند و با راهنمایی و امکانات لازم برای گردشگران محیطی مناسب برای آن ها را فراهم سازند چه بسا بتوان گردشگران موقتی سال 2018 را با رقم قابل توجهی هر ساله به تبریز و حتی سایر شهرهای دیدنی کشور کشاند.

 

انواع پیشنهاد ها برای تبریز 2018

1- راه اندازی شبکه محلی" رادیو گردشگری تبریز " در سال 2018

2راه اندازی پلیس ویژه گردشگری در کلانشهر تبریز

3راه اندازی پایگاه جامع اطلاع رسانی تبریز 2018 در فضای مجازی

4راه اندازی کنسولگری کشورهای اسلامی مثل عراق و مالزی در تبریز

5ساماندهی بازار صنایع دستی امیریه تبریز

6ساماندهی، تجهیز و بازسازی ویژه پارک ائل گلی تبریز

7افزایش کمی و کیفی کیوسک ها و دکه های مطبوعاتی و گل فروشی در سطح کلانشهر تبریز

8–  نصب فواره های آبی و آبنماهای شکیل و مدرن در میادین شهری

9ترمیم و بهسازی آسفالت معابر اصلی شهر

10احداث رستوران بزرگ سنتی  آذربایجان در محدوده بازار بزرگ تبریز و ترجیحا  در یکی از تیمچه های آن.

 

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz