خرید از شهر وان 

برای خرید از شهر وان توجه داشته باشید که سقف خرید را رعایت کنید که در هنگام خروج از شهر وان در گمرک گیر نکنید . برای اینکه از گمرک بدون جریمه خارج شوید در صورت داشتن بار اضافی یا باید جریمه بار اضافی را پرداخت نمایید و یا بخواهید پاسپورت چند نفر را مهر استفاده از معافیت سالانه بزنید برای استفاده از این کار سعی کنید از پاسپورت افرادی استفاده کنید که فرد مورد نظر در سال جاری مسافرتی نخواهد داشت . هیچگاه تمام پول خود را به لیر تبدیل نکنید چون در کل شهر صرافی های متعددی موجود می باشد اضافه ماندن لیر به ضرر شما تمام می شود .

خرید از شهر وان

هرگز برای خرید جنس و پوشاک از اولین مغازه خرید نکنید چون مغازه های بعدی جنس های بهتر یا قیمت مناسب تری نسبت به مغازه اول داشته باشد فروشندگان ترکیه در بعضی موارد شاید حاضر به تعویض جنس مودر نظر باشند ولی دیگر جنس را پس نمی گیرند . اگر بتوانید مسافرت خود به شهر وان را با برخی از مناسبت های سال مثل سال نو میلادی همزمان کنید می توانید از تخفیف فروشگاه های استفاده خوبی بکنید در ترکیه (شهر وان) به تخفیف Inderim گفته می شود و فروشگاه ها و مراکز خریدی که از این کلمه در جلوی شیشه خود استفاده کرده اند می توانید از تخفیف در اجناس استفاده کنید بر عکس تخفیف های ایران که تخفیفات الکی برای جذب مشتری استفاده می کنند در شهر وان تخفیفات به صورت واقعی می باشد .

خرید از شهر وان

چانه زدن را فراموش نکنید این مسئله که همه فروشگاه ها و مراکز خرید قیمت ثابت و شرکتی دارند را جدی نگیرید از فروشندگان تخفیف بخواهید و برای این که تر کیه ای ها کلمه ی (خ) را تلفظ نمی کنند برای همین به جای گفتن کلمه (“تخفیف”) از کلمه ی (“تحفیف”) یا Tahfif استفاده نمایید در کشور ترکیه به ویژه شهر وان که بیشترین مسافران ایرانی را در خود جای داده است بیشتر فروشندگان شهر وان به زبان فارسی عادت کرده اند  و بیشتر کلمات فارسی را می فهمند .تمام برند های معروف در شهر وان شعبه های متعددی دارند لباس های مارکدار همه جای دنیا گران است ولی اگر کشور ایران و کشور ترکیه شهر (وان) را در نظر بگیریم لباس های مارکدار خیلی مناسب تر از لباس های مارکدار که در کشورمان مشاهده می بینیم می باشد .

برای خرید اجناس خوراکی و سوپری فروشگاه های معتبری مثل میگروس , کارفورسا خرید نمایید این فروشگاه ها به صورت زنجیره ای می باشند که قیمت خیلی مناسب تری نسبت به سوپرمارکت های کوچک شهر وان می باشد .

پکیج جدید تور وان

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz