تور زمینی شیراز

همه روزه

تور زمینی شیراز

تور زمینی شیراز

شیراز یکی از محبوب ترین شهر های ایران است و اردیبهشت بهترین موقع برای مسافرت به این شهر می باشد محبوبیت شیراز فقط به خاطر مقبره شعرای محبوب و و باغ های زیبایش نیست بلکه در شیراز می توانید از آثار منحصر به فرد و بازار های تاریخی اش را مشاهده فرمایید . شیراز یک شهر تاریخی و تماشایی است که برای گشت گذار به وقت و زمان مناسب نیاز است .

 

دروازه قرآن : ورودی شیراز از شمال دروازه قرانی است که که آرامگاه خواجه کرمانی در آن قرار دارد و شب ها با نور پردازی زیبا منظره زیبایی را برای گردشگران به ارمغان می آورد . این دو قرآن که در اصطلاح آن را قرآن هفده‌ منی می‌نامیدند هم اینک در موزه پارس شیراز در معرض دید علاقه مندان قرار دارد و یکی از شاهکارهای نگارش کتاب آسمانی مسلمانان جهان به شمار می‌رود.

تور زمینی شیراز

حافظیه : یکی از پرطرفدارترین محل تاریخی شیراز است که آرامگاه حافظ یکی از بنا های یادبود زیبایش قرار دارد . این بنا در تاریخ 1315 و الهام گرفته از معماری زندیه ساخته شده است حافظیه در میدان آزادی یا همان فلکه گاز شیراز قرار دارد .حافظیه که به خاطر قرار گرفتن آرامگاه حافظ در آن به این نام معروف شده است، در واقع یک مجموعه قبرستان در بخش جنوبی دروازه‌ی معرف شیراز، دروازه قرآن است. حافظ که شخصیتی جهانی دارد هر سال گردشگران داخلی و خارجی زیادی را برای بازدید به سمت این مجموعه می‌ کشاند.

تور زمینی شیراز

سعدیه : سعدیه و باغ زیبایش یکی از پرطرفدارترین مکان از نقاط پربازدید و زیبای شیراز است . این مکان در ابتدا خانقاه شیخ بوده که وی اواخر عمرش را در آنجا می‌گذرانده و سپس در همانجا دفن شده‌است. برای اولین بار در قرن هفتم توسط خواجه شمس الدین محمد صاحب دیوانی وزیر معروف آباقاخان، مقبره‌ای بر فراز قبر سعدی ساخته شد. برای رفتن به مزار استاد سخن سعدی، باید به میدان بوستان شیراز بروید.

 

تور زمینی شیراز

ارگ کریمخان : مهمترین و بزرگترین بنای دوره زندیه همین ارگ است که مرکز حکومت شاهان زند بوده است . مجموعه ارگ با تزئینات و معماری زیبای دوره زندیه در مرکز شهر شیراز و نزدیک چهارراه زند قرار دارد . در سال ۱۳۵۰ این ارگ به سازمان میراث فرهنگی واگذار و از چند سال قبل نیز مرمت آن آغاز شد و قرار بر این است که پس از اتمام مرمت به عنوان موزه‌ی بزرگ فارس مورداستفاده قرار گیرد.

 

تور زمینی شیراز

نارنجستان قوام : عمارت نارنجستان قوام، سال های سال یکی از مهمترین مراکز سیاسی شیراز بوده است. ساختمان زیبای نارنجستان، پر از آیینه کاری، نقاشی، کاشی کاری، گچبری و منبت کاری است. این عمارت با باغ باصفای نارنجش در مسیر خیابان لطفعلی خان به حرم شاهچراغ (ع) قرار دارد. در این خیابان سری هم بزنید به خانه زینت الملک که از آن خانه های قاجاری زیبای شهر است.

تور زمینی شیراز

 برای اطلاع از تور های داخلی تور تبریز با آژانس هواپیمایی به پرواز تماس حاصل فرمایید .

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz