تور زمینی اصفهان
همه روزه

تور زمینی اصفهان

 

تور زمینی اصفهان

اصفهان یک شهر باستانی در شهر ایران که به فاصله 420 کیلومتری از جنوب تهران قرار دارد شهر اصفهان مرکز استان اصفهان نیز می باشد که در فرهنگ ایرانی به نصف جهان معروف است . اصفهان بعد از شهر های تهران و مشهد پر جمعیت ترین شهر های ایران و سومین شهر بزرگ ایران محسوب می شود آب هوای اصفهان معمولا آب هوای معتدل و دارای فصول منظم است .

 

جاذبه های گردشگری تور اصفهان

سی و سه پل : این پل در نوع خود شاهکار زیبایی از دوره سلطنت شاه عباس اول است . این پل توسط سردار معروف الله وردیخان بنا شده است . این پل حدود 300 متر طول و 14 متر عرض دارد و طولانی ترین پل زاینده رود است که در سال 1005 هجری ساخته شده است در دوره‌ صفویه‌، مراسم‌ جشن‌ آبریزان‌ یا آبپاشان‌ ارامنه‌ در کنار این‌ پل‌ صورت‌ می‌گرفت‌.ارامنه‌ جلفا، مراسم‌ (خاج‌ شویان) را نیز در محدوده‌ همین‌ پل‌ برگزار می‌ کرده‌اند.پل‌ مزبور یکی‌ از شاهکارهای‌ معماری‌ و پل‌ سازی‌ ایران‌ و جهان‌ محسوب‌ می‌شود .

 

تور زمینی اصفهان

پل خواجو : این پل قدیمی ترین پل زاینده‏ رود است که به عقیده بعضى از محققین اساس امروز آن ساسانى است ولى ریشه و پایه هخامنشى دارد و قسمتهاى فوقانى آن الحاقاتى از آثار دوره دیالمه و سلاجقه را در بر مى‏گیرد. این‌ پل‌ قدیمی‌ در ناحیه‌ جی‌ قدیم‌  واقع‌ شده‌ و از نظر معماری‌ فوق‌العاده‌ جالب‌ توجه‌ است‌ و یکى از پل هاى باستانى است که در چهارکیلومترى مشرق اصفهان واقع شده و از دو طرف، از آن پل عبور مى‏کنند، یکى، از خیابانهاى مشتاق و سارویه و از دامنه تپه اشرف، و دیگری از دالان بهشت. در دوطرف این پل بیشه و باغها و آپارتمانهاى تابستانى وجود دارد .

تور زمینی اصفهان

مدرسه چهار باغ : مدرسه چهار باغ به مدرسه مادر شاه نیز نامیده می شود که آخرین بنای باشکوه عهد صفویه در اصفهان است . که برای تدریس و تعلیم طلاب دینی ساخته شده است مدرسه چهار باغ از لحاظ کاشیکاری انواع مختلف سبک ها را در خود جای داده است و در حقیقت موزه کاشیکاری اصفهان می باشد . کاروان‏سراى مادرشاه که مجلل ‏ترین اقامتگاه مسافرین سه قرن پیش بوده هم‏ اکنون تبدیل به مهمان‏سراى عباسى شده و از لحاظ سبک معمارى در بین هتل هاى دنیا بى‏نظیر و منحصر به فرد است .

 

تور زمینی اصفهان

قصر عالی قاپو : این قصر نمونه ی منحصر به فرد از کاخ های عهد صفویه می باشد که در قرن یازدهم هجری به فرمان شاه عباس ساخته شده است . این قصر دارای 5 طبقه که هر طبقه دارای تزئینات مخصوص خودش است در زمان شاه‏ عباس دوم، شاه نشین به بناى اصلى افزوده شده و شاه و میهمانانش از تالار همین عمارت، مناظر و چوگان و چراغانى و آتش‏بازى و نمایش هاى میدانى را تماشا مى ‏کردند . عالی قاپو که‌ دولتخانه‌ مبارکه‌ نقش‌ جهان‌ و قصر دولتخانه نام‌ داشت‌، نمونه‌ منحصر به‌ فردی‌ از معماری‌ کاخ‌های‌ عهد صفوی‌ است‌

تور زمینی اصفهان

کاخ چهل ستون : این کاخ بالغ بر 67 هزار متر مربع مساحت دارد که در دوره شاه عباس اول احداث گردیده است در سلطنت شاه عباس دوم در ساختمان مرکزی  تغیرات زیادی صورت گرفته است اگرچه انعکاس ستون هاى بیست‏ گانه، تالار چهل‏ستون در حوض مقابل عمارت، مفهوم چهلستون را بیان مى‏کند ولى در حقیقت عدد چهل در ایران، کثرت و تعداد را مى‏رساند و وجه تسمیه عمارت مزبور به چهل ستون‏ به علت تعداد زیاد ستون هاى این کاخ می باشد .

تور زمینی اصفهان
 برای اطلاع از تور های داخلی تور تبریز با آژانس هواپیمایی به پرواز تماس حاصل فرمایید .

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz