تور زمینی ارمنستان

3 شب و 4 روز

تور زمینی ارمنستان

تور زمینی ارمنستان

شهر ایروان یکی از مهمترین شهر های و پایتخت ارمنستان و یکی از شهر های محبوب ارمنیان جهان است . شهر ایروان شهری با تاریخ 2800 ساله در دامنه کوه های آرارات و و بر کرانه رود هرازدان قرار دارد .امروزه ایروان با مناظر زیبای خود گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است .ایروان با با موقعیت استراتژیک مهم خود بارها نبردگاه عثمانی‌ها، پارس‌ها و امپراطوران روس بوده است .در دوران شوروی شهر بطور جدی بازسازی شد. بر پایه نقشه‌های الکساندر تمانیان معماری این  شهر بی نقص در آن زمان بود. مرکز شهر، گرچه کمتر از روی نقشه‌ها پیش رفت، چون جواهری از سبک معماری نخستین شوروی است. در آن زمان شهر را بر مبنای رنگ سنگ‌های بکار رفته در بناهایش، شهر صورتی نامیدند.

تور زمینی ارمنستان

دره گل ها : این دره در 50 کیلومتری شمال شرقی ایروان در دامنه کوه ها قرار دارد . از ویژگی های این مکان می توان به طبیعت سرسبز کوهستانی آن که در فصل بهار از گل و گیاهان زیبا و در زمستان از انبوهی برف پوشیده شده است و از مراکز اصلی تفریحی در طول سال می باشد . دره گلها شامل مجموعه ورزشی وانواع رستوران و هتل ها است . پیست اسکی در دره گلها یکی از بهترین پیست اسکی ها می باشد که طول آن به 7 کیلومتر و در سال 2004 تل سیژ آن باسازی شده و به ایستگاه های آن اضافه شده است . دره گل ها دارای 4 کلیسای بزرگ و 2 کلیسای کوچک است که مجموعه کلیسا های دره گل را تشکیل می دهند کلیسای اصلی آن به اسم GRICOR مقدس است .

تور زمینی ارمنستان

هامالیر (مجتمع فرهنگی ورزشی ) : مجتمع ورزشی هامالیر یکی از منحصر به فرد ترین آثار در معماری در ارمنستان به حساب می آید که به دستور گارن دمیرچیان دبیر وقت حزب کمونیسم ساخته شده است . طراح بنا عقابی را تجسم کرده است میخواهد برخیزد و در حال بازکردن بال هایش است . این مجموعه بزرگ محل اجرای نمایشگاههای بین المللی مسابقات ورزشی و کنسرت های مختلف میباشد و از مهمترین امکانات این مجموعه پیت پاتیناژ (رقص روی یخ ) است که در طول سال قابل استفاده عموم می باشد .

تور زمینی ارمنستان

گاسگاد معروف به هزار پله : پس از استقلال ارمنستان مهندس ALEXANDER TAMANIAN طرح جامعی را برای شهر ایروان ارائه داد که یکی از مهمترین های آن گاسگاد می باشد .  گاسگاد، پایین ترین نقطه شهر را از نظر ارتفاع (مرکز شهر ) به بالاترین نقطه شهر (شمال شهر  و پارک پیروزی) متصل می کند. دارای 750 پله است و ازاین رو به 1000 پله معروف میباشد.گاسگاد شاهد مجسمه های بسیاری است که از آثارهنرمندان معاصر محسوب می شود. همچنین در مجموعه cafeschian  مجسمه هایی شیشه ای ( ساخت زوجی از کشور چک ) وهمچنین مجسمه هایی از هنرمندان دیگر و آثار معروفی از خانجیان ونقاشان برجسته به چشم می خورد.

تور زمینی ارمنستان

پارک دنیای آبی ایروان : مجموعه آبی رو باز در مساحت دو هکتار شامل استخر شنای موج دریا, جکوزی بار, سرسره های آبی, بازی های آبی, استخر کودکان و مسابقات بازی هایی که در پارک آبی برگزار می شود اجرای موسیقی زنده و رستوران غذاهای دریایی, بار سرو نوشیدنی ها از دیگر امکانات و ویژگی های پارک آبی آبی ایروان است

تور زمینی ارمنستان

برای مشاهده هتل های ارمنستان کلیک کنید

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz