تور زمینی ارزروم 

هر هفته 3 شنبه ها

تور زمینی ارزروم

تور زمینی ارزروم 

ارزروم و فلاتی که شهر بر آن بنا شده با رشته کوه ها و دشتهای اطراف آن مرتفع ترین شهر ترکیه است . در شمال ارزروم آرتوین – ریزه , در غرب بایبورت – ارزینجان , در جنوب بینگول – موش و در شرق آعری – کارس قرار دارد . ارزروم در شرق آناتولیا واقع شده است . شهر در دامنه کوه اعرلی از رشته کوه های پالاندوکن ساخته شده . رود کارسو که از سرچشمه های رود فرات است از این منطقه سرچشمه میگیرد .

از قرون وسطا ارزروم منزلگاه و مرکز دادوستد کشور های حوزه مدیترانه با ایران , هند و کشور های آسیای میانه بوده است . ارزروم میزبان فرهنگ های مختلف نظیر بیزانس , سلجوقی و عثمانی بوده و آثار هنری ارزنده ای همچون مدرسه دو مناره , مسجد اولو , مدرسه یهودیه و قلعه ارزروم را تا به امروز به یادگار دارد . همچنین مراکز تاریخی مهمی همچون شهر باستانی آنی (250 کیلومتر) و قلعه ایشاک پاشا (280 کیلومتر) در نزدیکی شهر قرار داردند .

ارزروم از مزایای جغرافیایی بسیار و موقعیت طبیعی ویژه ای برای تمرینات در ارتفاعات بالا , ورزش های زمستانی و طبیعت گردی برخوردار بوده و بعلاوه دسترسی به آن نیز آسان می باشد مرکز شهر تنها 10 کیلومتر با فردودگاه ارزروم فاصله دارد و پیست اسکی پالادوکن در  15 کیلومتری شهر میباشد .

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz