تور ترابزون  
13 و 14 آبان 

تور ترابزون

ترکیه یکی از کشور هایی که درآمد بالایی از صنعت گردشگری را دارد و نامش در فهرست کشور های توریستی می درخشد . شهر کوچک ترابزون در نزدیکی دریای سیاه می باشد که زیبایی ها این شهر باعث شده است که با توجه به کوچک بودنش به یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و محبوب تبدیل شود و با وجود نو پا بودن شهر ترابزون در گردشگری مطمئن باشید سفری آسان را تجربه خواهید کرد پس اگر به کشور ترکیه مسافرت کردید حتما از شهر دیدنی ترابزون دیدن فرمایید . برای اینکه هنگامی که به شهر ترابزون سفر کردید بهتر بتوانید از زمان خود در این شهر استفاده کنید سایت تبریز تور فهرستی از جابذه های گردشگری این شهر را برای شما آماده کرده است که در ادامه بیشتر می توانید از جاذبه های گردشگری ترابزون اطلاعات کسب کنید . 

 

مسجد ایا صوفیه ترابزون 

مسجد ایا صوفیه که به عنوان یکی از موزه های معماری و هنر بیزانس شناخته می شود که در قرن 13 امپراطوری ترابزون ساخته شده است اما بعدها با اشغال ترابزون توسط شاه محمد دوم، پادشاه وقت دولت عثمانی، کاربری ایا صوفیه از کلیسا به مسجد تغییر یافت. این تغییر کاربری بنا به روایات متعدد، در یکی از سال های ۱۴۶۱ یا ۱۵۸۴ صورت گرفته است.ایا صوفیه در طول جنگ جهانی اول نیز مورد استفاده ی نیروهای روسی قرار گرفت و برای مدت کوتاهی به عنوان بیمارستانی برای رسیدگی به مجروحان جنگی بدل گشت. اما سپس دوباره شکل مسجد به خود گرفت و تا سال ۱۹۶۴ به فعالیت خود به عنوان یک موزه ادامه داد. در این سال نقاشی های دیواری ایا صوفیه که از آثار به جای مانده ی بیزانسی بودند، کشف و بررسی شدند. ایا صوفیه ۲۲ متر ارتفاع دارد و گنبد مرکزی آن یکی از مهم ترین ویژگی های ساختاری آن به شمار می رود .

عمارت آتاتورک 

مصطفی کمال پاشا، مشهور به آتاتورک، پس از شکل گیری جمهوری ترکیه، اقدام به سفر به شهرهای مختلف این کشور و بررسی امور و امکاناتشان کرد. هنگامی که به ترابزون رسید، در عمارتی کلاه فرنگی، متعلق به سال ۱۹۱۳ که در اختیار نهادهای خصوصی قرار داشت، اسکان داده شد. پس از اقامت دو روزه ی آتاتورک در این عمارت به همراه همسر و همراهانش، شهردار ترابزون این بنا را از مالکش خریداری نمود و به رسم پیش کشی تقدیم اولین رئیس جمهور ترکیه کرد.

هم اکنون این ساختمان به موزه ای از وسائل شخصی، عکس ها و ابزار به جای مانده از آتاتورک تبدیل گشته که در ورودی آن متن اولین سخنرانی این رئیس جمهور فقید در ترابزون، آویخته شده است. این خانه یکی از زیباترین بناهای شهر ترابزون و کشور ترکیه می باشد که باید در سفرتان به این شهر از آن دیدن کنید.

مسجد گلبهار خاتون 

این مسجد یکی از جاذبه های گرگشگری ترابزون می باشد که در برخی از ساعات روز 

دسته بندی شده در: