تور بدروم از تبریز

با پرواز مستقیم ترکیش

ویژه 18 خرداد

تور بدروم از تبریز

تور بدروم از تبریز

بدروم شهری زیبا و ساحلی در جنوب غربی ترکیه که در کنار ساحل دریای اژه که یکی از مراکز دیدنی و بسیار زیبا و توریستی که با معماری فوق العاده به سبک مصری که در کنار قلعه قدیمی آرام گرفته است . شهر بدروم جزو شهر های است که در فصل توریستی به صورت 24 ساعته باز می باشد . بدروم به چندین منطقه تقسیم شده است  که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد . مناطق گومبت , باغلا, کارا اینجیر, ارتا کنت یالیسی, اکتور, بیتز, گومبت و بارداکچی واقع در ساحل جنوبی ، دارای کرانه های شنی زیبایی هستند. مناطق ارتا کنت, بیتز و اکتور از جمله سواحلی هستند که پوشیده از زنبقهایی با گلهای آبی رنگ . اردو زنان و موج سواران از منطقه گومبت لذت میبرند و در منطقه بیتز تخته های موج سواری رنگارنگ ، با مهارت از میان دکلهای قایقها در خلیج می جهند. بر کرانه دریا ، شما میتوانید از پیاده روی آرام در میان باغهای پرتقال و نارنگی که مانند نواری ساحل را احاطه کرده اند ، لذت ببرید.

از معروف ترین کشتی های تفریحی شهر بدروم کاتاماران , Blue Voyage می باشد با این کشتی ها می توانید سفر به یاد ماندنی در دریای مدینترانه داشته باشید این کشتی در ساحل های مختلف می ایستد و شما می توانید در این مناطق شنا کنید و در نظر داشته باشید که هتل های شهر بدروم سطح و کلاس بالایی دارد که از نظر قیمت هم با شهر های دیگر ترکیه گرانتر می باشد .

جاذبه های گرشدگری استانبول 

قلعه سنت پیتر (قلعه بدروم) 

قلعه سنت پتر همانند یک فرمانروا بر ساحل بدروم حکمرانی می کند و بازدید از قلعه سنت پتر معمولا در راس کار هایی است که مسافرانی که به شهر بدروم سفر کرده اند می باشد .این قلعه در جنوب غربی ترکیه و در شهر بدروم  وافع شده است که این قلعه توسط نجیب زاده های سنت جان در سال 1402 ساخته شده است که این قلعه به اسم سنت پترز نامیده شده است . در بازدید از این قلعه به حال هوای تاریخی زمان سلجوقی بر میگردید . در این قلعه می تونید از اشیا قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در آن دیدن کنید و می توانید از نمای بندر و لنگرگاه این قلعه استفاده نمایید و می توانید عکس های زیبا از این قلعه بگیرید . پروژه ساخت ساز این قلعه به چند سالی طول کشید و دیوار های بزرگ خارجی آن توسط مهندس آلمانی هاینریش در قرن 15 ساخته شده است 

تور بدروم از تبریز

موزه آثار باستانی زیر آب بدروم 

این موزه داخل قلعه سنت پیتر قرار دارد که بسیاری از بازدیدکنندگان از این موزه بازدید می کنند یکی از اتاق هایی که در این موزه وجود دارد که به آن سالن شیشه ای غرق شده می گویند که در آن یک کشتی 16 متری را به نمایش قرار می دهند که در سال 1025 پیش از میلاد غرق شده است . برج فرانسوی نیز خانه دیگر کشفیات زیر آب است که از آنها می توان به کشتی  یونانی کلاسیک که در قرن چهارم در آبهای این منطقه غرق شده است . 

تور بدروم از تبریز

آرامگاه هالیکارناسوس 

امروزه از آرامگاه هالیکارناسوس خیلی چیزی باقی نمانده است که بتوانید آنچه در گذشته در این مکان شکل گرفته باشد را تصور کنید . این سازه باستانی یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بوده است که میان سال های 353 تا 350 پیش از میلاد برای ماسول , پادشاه کاریا و ساتراپ هخامنشیان ، توسط معماران یونانی ، ساخته شد. این آرامگاه در 46 متر ساخته شده است که توسط گچبری های باشکوه و مجسمه های معروف یونانی تزیین شده است هر چند این آرامگاه توسط زلزله های این منطقه آسیب دیده است امام در نهایت شوالیه هوسپتالر آن را به کلی نابود کردند و از سنگ های آن برای ساخت قلعه سنت پیتر استفاده کردند . 

تور بدروم از تبریز

دروازه ی میندوس 

این دروازه آخرین بازمانده از پادشاهی ماسول می باشد که زمانی این دروازه برای استحکام دیوار قلعه استفاده شده است و در زمان های قدیم این دروازه تا هفت کیلومتر دور تا دور شهر باستانی هالیکارناسوس را در بر میگرفت . اگر در گشتن در میان ویرانه های باستانی علاقه مند هستید در اطراف این منطقه می توانید علاوه بر دیوار های قدیمی مقبره های قدیمی و همچنین طرح موزاییکی قدیمی مربوطتر  به قرن چهارم پیش از میلاد باز می گردد بازدید از این دروازه حدود 1 ساعت وقت شما را نخواهد گرفت ولی بازدید از این مکان حتما توصیه می شود .

تور بدروم از تبریز

لنگرگاه تفریحی بدروم

این آبهای آبی و زلال شهر بدروم می باشد که بیشتر بازدید کنندگان را به شهر بدروم کشانده است به همین دلیل قایق رانی در این لنگرگاه رایج می باشد . بیشتر مردم این کشور علاقه زیادی به دریا و قایق سواری دارند در این منطقه همیشه تعداد زیادی قایق تفریحی وجود دارد که در اندازه های مختلف وجود دارد گزینه های زیادی برای رفتن بر روی این آبها وجود دارد شما می توانید با تور های یکروزه و قایق های تفریحی مسافران را به سواحل اطراف ببرند و از مکان های مختف بازدید نمایند و تفریحاتی نظیر شنا و حمام نیز در برنامه دارید .

تور بدروم از تبریز

شهر قدیمی بدروم

در پشت قلعه سنت پتر جذاب ترین منطقه شهر بدروم وجود دارد . خیابان های پیاده روی باریک که خانه های سنگی سفید و گلدان ‏هایی با گل های رنگارنگ اطرافشان را احاطه کرده اند. از آنجایی که بیشتر قسمت های شهر بدروم به سبکی مدرن تبدیل شده ‏است ، این قسمت که سبکی محلی تر دارد بیشتر توجه گردشگران را جلب می کند بخصوص عکاسان به این منطقه علاقه زیادی ‏دارند. در این خیابان های باریک کافه ها و بوتیک های متعددی نیز وجود دارد. ‏ ‏‏ ‏ ‏‏‏ ‏‏ ‏‏‏ ‏‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏

تور بدروم از تبریز

کانال تلگرام : https://t.me/behparvaz